Naturalny olejek do włosów z problemami

olejek do włosów

Naturalny olejek do włosów zapewnić może wiele cennych właściwości pielęgnacyjnych, które przywrócą zdrowy i piękny wygląd. Kosmetyki organiczne tego typu robią w ostatnim czasie prawdziwą furorę na całym świecie. Przedstawiamy te najbardziej popularne i skuteczne.

 

Naturalne oleje dodadzą nawilżenia i połysku włosów, będą one odżywiać skórę głowy, pomagając zmniejszyć suchą, łuszczącą się skórę, pozbyć się łupieżu, wspomogą szybszy i zdrowszy porost włosów – wszystko to bez użycia drogich kosmetyków lub niebezpiecznych chemikaliów. Oto one, olejki cud na włosy!

Olej kokosowy

Olej kokosowy jest jednym z najsilniejszych olejów na świecie, również idealny dla Twoich włosów. Olej kokosowy jest bogaty w witaminę E i inne składniki odżywcze, a włosy mogą wchłonąć je wszystkie. W wyniku tego, włosy są grubsze, błyszczące, zdrowsze i mają mocniejsze korzenie. Zawiera również kwas laurynowy i kapronowy, które mają niesamowite przeciwbakteryjne działanie – co sprawia, że włosy i skóra głowy są zdrowsze, bez łupieżu, swędzenia i infekcji. Upewnij się, że kupujesz olej z pierwszego tłoczenia dla maksymalnej skuteczności.

Olej arganowy

Olej arganowy jest najdroższym olejem włosów na tej liście, ale zapytaj kogoś, kto go używa, a usłyszysz, że jest to warty każdego grosza. Zawiera dużo witaminy E, kwasów tłuszczowych omega 3 i 9, i przeciwutleniaczy, z których wszystkie, mają niesamowite efekty dla uszkodzonych, suchych i grubych włosów.

Istnieje kilka produktów na rynku, zawierających olej arganowy, ale najlepsze rezultaty można uzyskać, stosując czysty olejek do włosów.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Ten sam olej, który ma zastosowanie do gotowania i sałatek może być wykorzystany, jako głęboki zabieg nawilżający i stymulujący wzrost włosów. Masując skórę głowy z oliwą z oliwek poprawisz krążenie, zwalczysz bakterie i pozostawisz włosy gładsze.

Oliwa z oliwek jest również doskonałą, naturalną alternatywą dla kremu do golenia.

Olej z nasion granatu

Na cienkie lub przerzedzone włosy, olej z pestek granatu może czynić cuda. Zawiera duże ilości kwasu punicynowego, który odżywia włosy pozostawiając ją gęste i błyszczące. Jest również doskonałym obrońcą przed chemikaliami i innych szkodami środowiska. Olej z pestek granatu jest gesty i dość drogi, można zmieszać go z oliwą z oliwek, aby dłużej czerpać korzyści z obu.

Olejek z rozmarynu

Olejek z rozmarynu jest stosowany do włosów z tendencją do utrzymywania zanieczyszczeń i toksyn; olejek doskonale nadaje się do czyszczenia i zawiera mnóstwo witaminy B, żelaza i wapnia. Jest on stosowany od tysięcy lat, jako remedium na przerzedzenie i łamliwość włosów, plus (co zostało naukowo udowodnione!), aby zapobiec przedwczesnemu siwieniu.

Rozmarynowy olejek do włosów należy rozcieńczyć olejem nośnym (takim jak oliwa z oliwek) przed użyciem.

Olej z awokado

Olej z awokado, podobnie jak same awokado zawiera białka, zdrowe tłuszcze, aminokwasy oraz witaminy A, D, E i B6. Białka pomogą wypełnić uszkodzone partie w łuskach włosów, naprawiają szkody, które już powstały i zapobiegają w przyszłości pękaniu i elektryzowaniu się włosów. Olej z awokado jest stosunkowo gęsty, więc jest najbardziej efektywny, gdy stosowany na średnich i grubych włosach.

Olejek jojoba

Olej jojoba to w rzeczywistości nie jest olej, tylko ciekły wosk, który jest pobierany z rodowitego krzewu południowo-zachodniej części USA. Olej jojoba jest bogaty w witaminy A, E i D, i doskonale nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Można go znaleźć w naturalnych szamponach bez SLS i produktach do pielęgnacji włosów, ale podobnie jak inne oleje, najbardziej skuteczny jest samodzielnie. Olej jojoba pomaga naprawiać uszkodzenia i stymuluje nowy, zdrowy wzrost włosów.

Źródło: www.olej.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *