Zdrowe, lśniące, gęste włosy – jak je uzyskać?

włosy

Piękne włosy wymagają właściwych metod pielęgnacji i doboru odpowiednich produktów kosmetycznych. Najlepszym wyborem są właśnie kosmetyki naturalne, takie jak szampony bez SLS czy też olejki naturalne na końcówki włosów.

Piękne włosy są marzeniem wielu osób. Tymczasem większość z nas boryka się z nadmiernym przerzedzaniem się czupryny, zmatowaniem włosów oraz ich łamliwością. Z własnych doświadczeń doskonale znasz ten problem? Pamiętaj, że wcale nie musisz się na to godzić. Zdrowe, lśniące i gęste włosy wcale nie muszą być tylko marzeniem. Sprawdź, więc co możesz w zakresie zrobić.

Sztuka mycia włosów

Nie łudź się, że wystarczy tylko regularnie nakładanie szamponu oraz jego spłukiwanie. Bardzo często kłopoty z włosami wynikają z ich nieprawidłowego oczyszczania. Przede wszystkim więc musisz nauczyć się we właściwy sposób myć włosy. Pamiętaj o tym, by czuprynę myć dwukrotnie. Za pierwszym razem pozbywasz się wszelkich zanieczyszczeń, dlatego nie możesz intensywnie masować skóry głowy i włosów, bo właśnie w ten sposób wtłaczasz wszelki kurz i tłuszcz. Za masaż weź się wtedy, gdy włosy są już dobrze oczyszczone. Istotne znaczenie ma również właściwie spłukiwanie. Bardzo często zdarza się tak, że na skórze głowy i włosach pozostaje resztka szamponu, co znacznie obciąża czuprynę. Dlatego pamiętaj, by dość długo polewać głowę wodą.

Stosowanie odpowiednich szamponów

Jeśli chcesz, by Twoje włosy były zdrowe, gęste i lśniące, nie wystarczy wyłącznie wiedza na temat prawidłowego mycia włosów. Niezbędne są również odpowiednie szampony. Musisz dobierać je zgodnie z potrzebami swojej czupryny i skóry głowy. Miej jednak świadomość, że na rynku pojawia się coraz więcej specjalistycznych szamponów, które wspomagają prawidłową pielęgnację włosów. Zawierają w swoim składzie nie tylko substancje odpowiadające za usuwanie zanieczyszczeń z włosów, ale również ze skóry głowy (np. szampon Oblepikha Siberica, który doskonale nadaje się do włosów zniszczonych, skutecznie usuwając wszelkie substancje chemiczne).

Dobre efekty daje również stosowanie szamponu Natura Siberica. Choć znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości wspomagających porost włosów, odpowiednie składniki sprawiają, że preparat przyczynia się do wzmocnienia czupryny oraz zapewnienia jej zdrowego wyglądu. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, zastosuj szampony, których skład odpowiada za stymulowanie porostu włosów (tutaj po raz kolejny świetnie sprawdza się Revita). Jeśli Twoim problemem jest łupież, wybieraj specyfiki z ketokonazolem. Jeżeli natomiast masz skłonność do alergii, stawiaj na specyfiki łagodne – najlepiej przeznaczone dla dzieci. Wybieraj takie preparaty, które będą w swoim składzie posiadały substancje pochodzenia roślinnego. Dzięki temu będziesz mieć pewność dobrych efektów, jednak bez jakichkolwiek działań niepożądanych (np. podrażnień).

Stosowanie odpowiednich kosmetyków

Jeśli chcesz zapewnić włosom zdrowy wygląd, pamiętaj że szampony to tylko podstawowe minimum. Nie zapominaj więc o odżywkach oraz maskach, aplikowanych regularnie. W przypadku odżywek polecane są szczególnie te, które tworzą z szamponami zestawy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zawarte w nich składniki będą wzajemnie uzupełniały swoje działanie.

NIE dla prostownic i lokówek

Wiele osób, chcąc doprowadzić swoją fryzurę do ładu, korzysta z funkcjonalnych urządzeń do stylizacji. Mowa przede wszystkim o prostownicach oraz lokówkach, które w swoim działaniu wykorzystują wysoką temperaturę. To zaś pozbawia włosów odpowiedniego nawilżenia, a jednocześnie może doprowadzić do przypalenia włosów. W efekcie – pod dłuższym stosowaniu takich urządzeń – włosy stają się suche niczym siano. Podobnie jest zresztą przypadku suszenia włosów gorącym powietrzem suszarki. Jeśli już chcesz skorzystać z tego urządzenia, ustaw je na chłodny nawiew. Więcej o szkodliwych zabiegach kosmetycznych przeczytasz TUTAJ.

Zdrowa dieta – także niezbędna

Chcąc mieć piękne i lśniące włosy, nie możesz zapomnieć o wpływie zdrowego odżywiania. Musisz dokładnie przyjrzeć się swojemu jadłospisowi. Bardzo często bywa tak, że problemy z włosami wynikają z nieodpowiedniej diety (tym razem rozumianej jako sposób odżywiania się). Postaw przede wszystkim na sporą ilość owoców i warzyw, które stanowią najlepsze źródło witamin i minerałów. Nie możesz pominąć również produktów pełnoziarnistych, dostarczających przede wszystkim witaminy z grupy B. Ponadto nie zapominaj o rybach morskich, stanowiących cenne źródło dobroczynnych kwasów tłuszczowych.

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, wówczas przekonasz się, że zdrowe, lśniące i gęste włosy wcale nie muszą pozostawać w sferze marzeń. Dlatego zacznij działać już teraz!

1 Komentarz

  1. kasiula

    Miałam włosy w fatalnym stanie, a największym problemem było wypadanie. Dlatego kupiłam sobie odżywkę i szampon z biotyną i żeńszeniem. I udało mi się dzięki temu pohamować wypadanie, a włosy się bardzo wzmocniły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *