Gdzie szukać pomysłów na stylizacje włosów

stylizacje włosów

Jak wiadomo, trafne stylizacje włosów pozwalają całkowicie zmienić i uatrakcyjnić wygląd. Dlatego warto czerpać inspirację z jak największej ilości źródeł.

Dopasować fryzurę do kształtu twarzy nie jest trudno, jednak kiedy decydujemy się na radykalne cięcie, zazwyczaj później już nic z włosami nie robimy, prócz mycia, czesania i .. no właśnie… czego? Splatamy je w kok, robimy kucyk lub po prostu zostawiamy rozpuszczone. A przecież wokół nas tyle inspiracji, które pokazują bardzo ciekawe i proste stylizacje włosów. Gdzie ich szukać?

U fryzjera

Banalna i w zasadzie oczywista rada. Ale fryzjer to osoba, która codziennie działa kreatywnie na polu stylizacji związanych z fryzurą. I choć on również szuka inspiracji w różnych miejscach, to najczęściej działa z pomocą swojej wyobraźni. Istnieją salony, w których każda nowa fryzura staje się jego częścią. Klientce robi się zdjęcie, a następnie umieszcza się je w katalogu, do którego mają dostęp inni klienci. Na tej podstawie mogą wybierać stylizacje włosów, które szczególnie im się podobają a ich zdaniem również najbardziej do nich pasują.

Prasa kobieca

W prasie kobiecej, przynajmniej na kilku stronach – i to pierwszych – można napotkać na stylizacje włosów i nie tylko. Pokazywane są tam fryzury wykonane przez doświadczonych specjalistów  a dodatkowo dołączony zostaje opis dotyczący tego w jaki sposób fryzura została stworzona a także do jakiego kształtu twarzy najbardziej pasuje. Warto się nimi inspirować.

Blogi

Ostatnio blogosfera bardzo się rozwija. Pisać może każdy, jeżeli tylko ma coś do powiedzenie lub pokazania. O ile się czymś wyróżnia, czytelnicy przyjdą sami. I tak właśnie można trafić na ciekawe blogi modowe, gdzie dziewczęta pokazują najczęściej stylizacje ubraniowe jednak przy okazji można zaczerpnąć także inspiracji na stylizacje włosów. Ponieważ dziewczęta traktują często blogowanie jako pracę na pełnym etacie, inwestują w wizyty  u fryzjerów dlatego możemy mieć pewność, że inspiracji od nich „pożyczone” są w tej chwili trendy.

Targi fryzjerskie

To miejsce, które skupia zarówno specjalistów z dziedziny fryzjerstwa, jak i potencjalnych klientów, którzy poszukują jedynie inspiracji. W trakcie takich targów będzie można porozmawiać ze danym fryzjerem i zapytać go o poradę a także obejrzeć katalogi, w których znajdziemy mnóstwo pomysłów na nowe, ciekawe fryzury. Stoiska tego typu znajdziemy także na targach ślubnych, bo przecież prócz sukienki i makijażu najbardziej w tym dniu liczy się fryzura. Będzie można wypróbować nie jedną na własnej skórze.

Obserwuj

Czasami najciekawsze stylizacje włosów znajdziemy „na ulicy” . Jeżeli fryzura jest prosta, naturalna, zazwyczaj nie zwracamy na nią uwagi. Jeśli natomiast czymś nas zachwyci, przyjrzyjmy się jej lepiej. Szukaj inspiracji wszędzie. A może ktoś z gości weselnych ma dziś niebanalną fryzurę? Podejrzyj w jaki sposób została wykonana i znów się inspiruj.

Fora internetowe

Na forach internetowych związanych z modą możesz znaleźć również wątki dotyczące fryzur. Tam nie tylko obejrzysz inspiracje innych kobiet, ale również będziesz miała możliwość pokazania swoich. Zebrane tam forumowiczki chętnie doradzą, w której fryzurze jest tobie najbardziej do twarzy.

Portale internetowe

Chyba każdy już słyszał  o popularnych portalach , skupiających rzeszę kobiet. Wizaż, Stylowi, Stylio i tym podobne, to miejsca, gdzie można znaleźć mnóstwo inspiracji na stylizacje włosów, zarówno te łatwiejsze , nie wywołujące większych emocji, jak i bardziej skomplikowane za to zachwycające. Można też szukać w „darmowych galeriach” takich jak Pinterest. Na portalach społecznościowych typu Instagram czy Facebook. Możliwości jest wiele, a inspiracje znaleźć można wszędzie wokół nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *