Szampon Revita – skład i działanie na skórę głowy i włosy

Revita

Szampon Revita jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających osób. Sprawdźmy na czym polega jego skuteczność.

Pielęgnacja włosów to wyzwanie. Istotne znaczenie ma przede wszystkim odpowiednie ich mycie, a to – jak się okazuje – jest sporą sztuką. Ważny jest pod tym względem wybór właściwego szamponu do włosów. Nie wszystkie są polecane, ponieważ: albo doprowadzają do szybkiego przetłuszczania się czupryny, albo odpowiadają za powstawanie łupieżu, albo sprawiają że włosy przypominają siano. Jeśli poszukujesz naprawdę skutecznego szamponu, który wykazuje korzystne działanie dla włosów – na wielu płaszczyznach – sprawdź szampon Revita. Znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwdziałających łysieniu, jednak wykazuje znacznie szersze działanie.

Sekret Revity, czyli moc zamknięta w składnikach

Podstawą efektywnego działania szamponu Revita jest obecność odpowiednich składników. Sprawą oczywistą jest to od nich zależy skuteczność specyfiku. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Revita jest preparatem, którego skład opiera się wyłącznie na naturalnych substancjach. Dzięki temu masz pewność, że jego stosowanie jest bezpiecznie i nie odpowiada za podrażnienia skóry głowy.

Procyjanidyna B2 i C1

To substancja pozyskiwana z soku jabłkowego (z 20 000 litrów soku można otrzymać zaledwie 100 g tych składników). Dzięki niej możliwe jest stymulowanie porostu włosów. Badania kliniczne wykazały, że skuteczność procyjanidyny pod tym względem jest porównywalna z efektywnością minoxidilu.

Peptydy miedzi

Są to związki, które wykazują działanie przeciwzapalne. Ponadto – jako że zastępują uszkodzoną tkankę skóry – przyczyniają się do zwiększenia prawdopodobieństwa przyjęcia się transplantacji włosów, co zresztą wykazały liczne badania naukowe. Peptydy miedzi odpowiadają również za stymulowanie wzrostu włosów, co doskonale sprawdza się w przypadku osób borykających się z nadmiernym przerzedzaniem czupryny.

Ketokonazol

Jest to substancja lecznicza, która wykazuje silne działanie przeciwgrzybiczne. Skutecznie rozprawia się przede wszystkim z łupieżem. Badania kliniczne wykazały jednak, że ketokonazol wspomaga walkę z łysieniem, ponieważ wykazuje działanie anty-DHT. A więc redukuje poziom „złego testosteronu”, który odpowiada za łysienie androgenowe (u mężczyzn i u kobiet).

Kofeina

Jest to substancja, która słynie z dodawania energii. Liczne badania naukowe potwierdziły, że kofeina odpowiada również za pobudzenie wzrostu włosów (o ok. 46%), a jednocześnie za wydłużenie cyklu życia włosa. Revita zawiera aż 4-procentową kofeinę.

Rojbos

To substancja, która wykazuje działanie przeciwzapalne, a jednocześnie stanowi silny przeciwutleniacz. Choć składnik ten wykorzystywany jest głównie do łagodzenia napięć nerwowych, przeprowadzone we Francji badania wykazały, że regularne dostarczanie tej substancji odpowiada za przyspieszenie wzrostu włosów.

Olejek emu

Składnik ten świetnie wpływa na kondycję włosów. Zapewnia im i skórze głowy odpowiedni poziom nawilżenia.

Winian L-karnityny

Substancja ta odpowiada za poprawę metabolizmu komórek włosowych. Dostarcza niezbędnej energii skórze głowy i samym włosom, efektem czego czupryna zyskuje zdrowy wygląd

Aminokwasy

Są to składniki, które mają ogromny wpływ na kondycję włosów. Pamiętaj bowiem, że włosy zbudowane są z białek, czyli długiej sekwencji aminokwasów. Dzięki tym składnikom możliwa jest regeneracja czupryny poprzez stymulowanie produkcji kreatyny. Aminokwasy to częste składniki wielu naturalnych szamponów do włosów, bez takich składników jak silikony, parabeny czy SLS.

Czy to działa?

Wystarczy, że spojrzysz na skład Revity, a odpowiedź nasunie się sama. Szampon ten zawiera mnóstwo cennych substancji, które nie tylko przyczyniają się do porostu włosów, ale również poprawiają ogólną kondycję czupryny i skóry głowy. Zawarte w preparacie substancje dokładnie oczyszczają skórę głowy, dzięki czemu możliwe jest jeszcze lepsze wnikanie cennych substancji. Dzięki temu Revita skutecznie eliminuje łupież oraz hamuje proces wzmożonego wypadania włosów. Produkt nie bez powodu więc trafia na pierwsze miejsca w rankingach preparatów do pielęgnacji włosów. Cieszy się również pozytywnymi opiniami mężczyzn i kobiet, którzy mieli okazję stosować specyfik. Jeśli więc poszukujesz naprawdę skutecznego i sprawdzonego szamponu. Revita z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *