Jak działają szampony zwykłe, a jak profesjonalne?

szampony

Szampony to podstawowe produkty pielęgnacyjne, przeznaczone do codziennego stosowania na włosy i skórę głowy. Posiadają bardzo wiele odmian i typów, zależnych od potrzeb danego klienta. Podstawowy podział to jednak szampony codziennego użytku oraz szampony profesjonalne.

Choć wydawać by się mogło, że w wyborze odpowiedniego szamponu nie ma nic trudnego, rzeczywistość jest jednak inna. Ile razy zdarzało Ci się kupić preparat, którego przestałaś / przestałeś używać już po kilku aplikacjach? Bo a to powodował nadmierny łupież, a to sprzyjał częstszemu przetłuszczaniu się włosów…. Miej świadomość, że na rynku dostępnych jest wiele szamponów tego samego typu, jednak nie wszystkie działają na takiej samej zasadzie. W ten sposób wyróżnić można preparaty „zwykłe” oraz specyfiki profesjonalne. Na czym więc polega różnica w ich działaniu?

Szampony zwykłe dla niewymagających włosów

Działanie zwykłych szamponów opiera się przede wszystkim na składnikach standardowych, a więc takich, których celem jest jedynie oczyszczenie włosów. To zaś sprawia, że po takich specyfikach właściwie nie ma czego oczekiwać. Ich zaletą jest jednak to, że mogą być przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Musisz jednak mieć świadomość, że niekiedy takie typowe szampony do włosów prowokują powstawanie łupieżu. A to dlatego, że zawierają w swoim składzie substancje odpowiadające za podrażnienia skóry głowy. Pamiętaj też, że zwykłe szampony do włosów najczęściej przeznaczone są do włosów bez żadnych kłopotów. Jednak ich stosowanie nie będzie wystarczające. Zdawaj sobie sprawę z tego, że czupryna potrzebuje dodatkowych substancji odpowiadających za odżywienie cebulek włosowych oraz za nadawanie blasku i objętości. W takiej sytuacji musisz liczyć się z koniecznością stosowania dodatkowych preparatów pielęgnacyjnych.

Profesjonalne szampony dla wymagających

Sięgając po profesjonalne szampony do włosów, możesz mieć pewność jeszcze lepszych efektów działania. A to dlatego, że bazują one na najlepszych substancjach, których efektywność została potwierdzona licznymi badaniami. Ponadto większość profesjonalnych szamponów opiera się na nowoczesnych technologiach, co gwarantuje jeszcze lepsze rezultaty możliwe do osiągnięcia w znacznie krótszym czasie. Profesjonalne szampony do włosów wykazują przede wszystkim wielokierunkowe działanie. Przykładem może być chociażby szampon Natura Siberica.

Choć znany jest głównie ze stymulowania porostu włosów, poprawia ogólną kondycję czupryny. Dostarcza cennych składników odżywczych, a jednocześnie pozwala uporać się z łupieżem, dzięki zawartości ketokonazolu. Wiedz również, że niektóre szampony profesjonalne swoje działanie opierają na technologii nanosomowej. Oznacza to, że cenne składniki zamknięte są w mikroskopijnej wielkości cząsteczkach, docierających do źródła problemu. Dopiero tam zostają uwolnione, dzięki czemu specyfik działa jeszcze efektywniej.

Nie ulega wątpliwości fakt, że szampony profesjonalne wyróżniają się jeszcze lepszą skutecznością. Niekiedy, by pozbyć się uporczywego kłopotu z włosami, potrzeba znacznie mniej czasu. Musisz jednak mieć świadomość, że z uwagi na swoją skuteczność i zawartość rzadko spotykanych substancji (czasami pozyskiwanych z egzotycznych roślin), szampony profesjonalne kosztują nieco więcej. Niemniej jednak warte są swoje ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *