Co jest lepsze na porost włosów – szampony czy tabletki?

porost włosów

Wiele dziewczyn poszukuje właściwych rozwiązań na porost włosów. Na rynku co prawda dostępnych jest wiele preparatów tego typu, jednak tylko nieliczne z nich warto polecić.

Wzmożone wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się coraz więcej osób. Wśród najczęściej spotykanych przypadłości odpowiadających za taki stan można wymienić przede wszystkim łysienie androgenowe. Choć powszechnie uważa się, że jest to problem typowo męski, silne przerzedzanie się czupryny może dotyczyć również kobiet. Jeśli i Ty należysz do grupy osób, które liczą na porost włosów sprawdź, jakie rozwiązanie będzie korzystniejsze. Lepiej wybrać tabletki? Czy może warto postawić przede wszystkim na odpowiednie szampony?

Jak działają tabletki na porost włosów?

By tabletki wspomagające porost włosów dawały oczekiwane efekty, muszą zawierać odpowiednie składniki. To właśnie bowiem obecność określonych substancji decyduje o powodzeniu terapii. Tabletki na porost włosów powinny nie tylko aktywizować komórki włosa do pracy, ale przede wszystkim muszą zwalczać przyczynę problemu. Dlatego też muszą jednocześnie odpowiadać za zatrzymanie postępującego łysienia. Można zatem powiedzieć, że tabletki na porost włosów wykazują dwukierunkowe działanie – po pierwsze blokują negatywne oddziaływanie DHT, a po drugie – stymulują porost włosów. Oczywiście warunek jest tylko jeden – tabletki muszą zawierać odpowiednie składniki.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałaś / wybrałeś właściwe specyfiki, zwracaj zatem szczególną uwagę na skład. Dobre efekty przynosi zażywanie preparatów zawierających m.in. ekstrakt z jagód Saw Palmetto. Jest to substancja, która odpowiada za stymulowanie porostu włosów oraz zahamowanie łysienia – jako że należy do grupy silnych inhibitorów dihydrotestosteronu. Niemałe znaczenie ma również dostarczanie odpowiednich ilości cynku, którego niedobory mogą prowadzić do wzmożonego przerzedzania się włosów. Na uwagę, jeśli chodzi o skład tabletek na porost włosów, zasługuje również biotyna, czyli po prostu witamina z grupy B. Jej działanie polega na poprawie kondycji włosów oraz skóry głowy.

Jak działają szampony na porost włosów?

Podobnie jak w przypadku tabletek, także i szampony – jeśli mają dawać oczekiwane rezultaty – muszą opierać się na odpowiednich składnikach. Najczęściej działanie szamponów na porost włosów bazuje na minoxidilu. Jest to chyba jedna z najbardziej znanych substancji, które odpowiadają za aktywizowanie komórek włosa do pracy. Miej jednak świadomość, że rekomendowane preparaty zawierają substancje pochodzenia roślinnego, których skuteczność w działaniu jest porównywalna z efektami minoxidilu. Tak jest np. w przypadku szamponu Natura Siberica, który zamiast tej substancji zawiera tak samo silne procyjanidyny B2 i C1. Ponadto skuteczne preparaty na porost włosów mogą bazować na dodatkowych substancjach, w tym: aminokwasach, biotynie, L-karnitynie, rojbos, biotynie. Są to składniki, które poprawiają kondycję włosa oraz zmniejszają jego skłonność do wypadania.

Coraz częściej oferowane w Polsce kosmetyki z Ameryki obiecują szybki wzrost włosów, jednak bliższa analiza działania tych produktów wskazuje na typowe odżywiania skóry głowy ekstraktami roślinnymi i olejkami eterycznymi. Właśnie dlatego nie warto kupować zbyt drogich produktów drogeryjnych, a znacznie lepiej jest postawić na kosmetyki organiczne, które można już z powodzeniem dostać w wielu sklepach internetowych.

Trudne wybory…

Wybór między tabletkami a szamponami jest dość trudny. A to dlatego, że oba preparaty wykazują się podobnym działaniem. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że porost włosów faktycznie nadejdzie – i to w znacznie krótszym czasie – możesz zdecydować się na terapię łączoną. Dobrze jednak, jeśli wybierzesz takie specyfiki, które tworzą ze sobą zestaw i pochodzą od jednego producenta. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zawarte w preparatach substancje będą wzajemnie uzupełniały swoje działanie. Pamiętaj także, że skuteczność – czy to szamponów, czy tabletek – w dużej mierze zależy również od Twojej mobilizacji. Jeśli preparaty będziesz aplikować regularnie, wówczas faktycznie możesz spodziewać się zadowalających efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *